Erdélyi Kismamák Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Erdélyi Kismamák Fóruma

Erdélyi Kismamák Fóruma


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

A hozzátáplálásról

4 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1A hozzátáplálásról Empty A hozzátáplálásról Pént. 10 Szept. - 19:52:11

Admin

Admin
Adminisztrátor

Bocsi Mse, rögtön mondom.
Tehát, a mellétáplálas, hozzátáplálás alatt értendő a baba átszoktatása a szilárd ételre, amikor is még tejcsit is eszik, de már megkezdjük az első falatkák bevezetését az étrendjébe.
Ezt az orvosok a szoptatott babáknak csak a 6-ik hónap után ajanlják, viszont a tejporosoknak már a 4-ik hónap körül ajánlatos elkezdeni.

Nagyon sokféle módon lehet elkezdeni, rengeteg vélemény és tanács létezik, hogy mit és mikor szabad a különféle ételeket bevezetni, de szerintem ezt minden anyuka másképp teszi.

Ki hogyan kezdte? És mivel folytatta? Milyen sorrendben izleltette meg kisbabájával a különféle ételkülönlegességeket?
Esetleg előgyártott bébikajával próbálkoztatok? mi a véleményetek róla?



A hozzászólást Admin összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 3 Nov. - 19:28:48-kor.

https://kismama.hungarianforum.com

2A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Pént. 17 Szept. - 16:01:28

MSe

MSe

en nem igazan ertem hogy itt mirol is kellene beszelni, sorry Question

3A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Hétf. 11 Okt. - 16:15:22

Damara


Moderátor

Mse, most már szerintem érted miről is van szó Smile Igaz?
Kiváncsi lennék, hogy vegetáriánus lévén, hogyan sikerült megoldanod a hozzá(mellé)táplálást?!
Djulia, te is lassan neki kell fogjál. Te mivel fogod kezdeni?

http://www.hannaglow.blogspot.com

4A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Hétf. 11 Okt. - 20:07:39

Djulia



Egy párszor (3x) már kapott barack és almalevet, este pedig gabonapépet amit anyatejjel csináltam, na akkor aludt reggelig, most valamiért nem hajlandó egy falatot sem enni,csak cici kell, igy újra kelünk...na de lesz ez jobb is... Smile

5A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Kedd 12 Okt. - 17:13:25

MSe

MSe

Koszonom, Damara, megertettem mirol van szo.

Mi kb ugy 4 honapos kortol bevezettuk az almalevet, narancslevet..(es azota nincs szekletproblemank), majd alma nektar lett belole (az almat vizzel turmixoltam, de mar nem szurtem at), aztan az alma melle banan is kerult, de jo higra keszitettem hogy tudja cumisuvegbol meginni. Aztan 6 honapos kortol jott a zoldsegleves-le, a tejbe kevert kulonbozo gabona pelyhek (en a Milupa-tol vettem natur pelyheket, melyek nem tartalmaztak tejport) majd almapep, bananpep, tejbegriz (novenyi tejet hasznalva), es lassan lassan bevezettuk a zoldsegeket is egyenkent, puresitve esetleg keves tejjel, so es olaj nelkul.

8 honapos kora utan tettem egy kis sot is, (de a normalisnal kevesebbet), ekkor mar naponta egyszer evett fott zoldseget (pityokat, murkot, spenotot, tokot, karfiolt, zoldpaszulyt, zoldborsot, kaposztat kicsit kesobb) kulon elkeszitve vagy kombinalva (meg neha tettem hozza hagymat, petrezselymet, fokhagymat is)

Delutan viszont kapott valami gyumolcspepet (alma, banan, kiwi, barack- inkabb nektarint adtam-) gabonapehelyel, vagy fott rizzsel, vagy grizzel, vagy csak ugy szimplan, keves mezzel edesitve.

Most is kb ezt eszik, de mar adok a mi eteleinkbol is, es nem kell annyira pepesitenem...

6A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Kedd 12 Okt. - 19:03:51

MSe

MSe

Es kb hetente egyszer adtam neki avokadot, ami nagyon sok vitamint tartalmaz. Ugy nyersen osszetortem pityokaval, vagy kenyermorzsalekkal... jo hogy eszembe jutott, holnap megyek bevasarolni, hatha talalok erett avokadot, mert az utobbi idoben nem nagyon volt.
A tegnap adtam eloszot tofut (szoja-turo, naturboltokban lehet kapni), puliszkaval reteltem le, es nagyon izlett neki.

7A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Szomb. 16 Okt. - 19:18:13

Damara


Moderátor

Az avokádót most hallom először, hogy gyerekeknek bő vitaminforrás. Utána kell nézzek. Én még nem ettem avokádót, de itt az ideje kipróbálni. Milyen ize van? Hasonlitható valamire?

http://www.hannaglow.blogspot.com

8A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Kedd 19 Okt. - 18:44:12

MSe

MSe

Az avokado izet nehezen tudom leirni, azt mondjak hogy enyhen dio izu, de nekem nem ugy tunik... az biztos hogy elegge olajos, meg "novenyi vaj-nak" is szoktak nevezni.

Arra kell figyelni hogy jo erett legyen, ez azt jelenti hogy ne legyen kemeny, hanem kesse puha (a nagyon puha megint nem jo), ilyenkor a heja konnyeden benyomhato, es miutan meghamozuk, egy villaval konnyen osszetorheto, vagy ugy egyszeruen kessel kenyerre lehet kenni. En izesiteni szoktam egy kis soval, vegetaval, oreganoval, neha pici olajat is keverek bele hogy pepesebb legyen, es kenyerre kenve esszuk, a kicsi csajnak pedig fott pityokaval szoktam adni (mivel a kenyeret nem nagyon szereti, altalaban kikopi)


Nehany sor az avokado elettani hatasarol:

Magas kálium, E- vitamin, antooxidáns, rost, folsav tartalma miatt az avokádó a szuperételek egyike, amelynek húsa egyéb ásványi anyagokat és hasznos olajat is tartalmaz. Bár magas a kalóriatartalma, ez “jó kalória”, így rendszeresen fogyaszthatjuk. Különösen ajánlott kisgyerekek és idős emberek számára, mert serkenti az idegrendszert és az idegszálak képződését. Segít emésztési zavarakon, megelőzhet szív és érrendszeri betegségeket. Nagyon jó a bőrre is.

Gazdag B1-, B2-, E-vitaminban és ásványi anyagokban. A benne lévő többszörösen telített zsírsavak rendkívül jó hatással vannak a szívre, az erekre és csökkentik a koleszterinszintet

9A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Szomb. 18 Dec. - 15:52:53

Damara


Moderátor

Ákos is már kell egyen ezt azt, ugy-e Djulia?! Mit szeret az Úrfi? Válogatós-e vagy mindent megeszik, amit adsz neki?

Elég nehéz időszakban vagytok ti most, főleg azért mert ugy-e tél van és a sok gyümölcs nem olyan izletes és zamatos, mint nyáron, és hát eléggé fejtörős dolog ilyenkor a megfelelő gyümölcs kiválasztáasa.
Mi például imádtuk a barackot és szerencsére volt is, mert nyáron kezdtük el a mellétáplálást mindkettővel.

http://www.hannaglow.blogspot.com

10A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Szer. 26 Okt. - 19:41:56

MSe

MSe

Az elso gyerekkel amilyen konnyen ment a hozzataplalas, a masodikkal epp olyan nehez..

mar 8 honapos elmult es alig akar elfogadni vmi mast is a cicin kivul. pedig mar probalok napi ket szoptatast etkezessel helyetesiteni (delelott gyomolcs, delutan zoldseg a menu).

Most epp boldog vagyok mert ma eloszor ivott egy kis tejet uvegbol (termeszetesen szojatej volt, es amugy csak 3 napja fogadja el a teat is..adiig szajaba sem akarta venni a cumisuveget), mivel a banant magara visszautasitotta, ezert tejjel turmixoltam.

Almat, banant probaltam neki adni de altalaban a harmadik kiskanal utan nem akarja tobbe a szajat kinyitni... a tejbegrizet es a tejbe fozott zabpelyhet viszont nagyon szereti, igy altalaban ezeket dusitom nyers gyumolcsel. A zoldsegekkel pedig meg nehezebben megy... a tegnap volt eloszor hogy a elfogadta a tokpuret, addig a krumplin kivul mindent kikopott.

Ha van mas kisgyerekes anyuka is itt a forumon, szeretnem tudni hogy mas hogyan csinalja...hogy lehet megetetni egy olyan gyereket aki inkabb ehsegsztrajkot folytat mindsem megegye ami neki nem izlik..

11A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Szomb. 29 Okt. - 16:34:10

Damara


Moderátor

Mse, én erre csak azt tudom tanácsolni, hogy azt az ételt amit nem akar elfogadni, hagyd ki egy ideig a menüből és egy hét, 2 hét után újra próbálkozhatsz vele. Hátha akkor elfogadja. Mi is voltunk igy, és nem akkora gond ha valamilyen ételt nem akar elfogadni. Próbálkozni kell, de nem szabad erőltetni.
Kitartást!!!

http://www.hannaglow.blogspot.com

12A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Csüt. 3 Május - 1:36:42

MSe

MSe

mivel itt nagy a csend, mashova kezdtem irni: ime nehany dolog amire jo odafigyelni a hozzataplalasnal: http://emesecosma.wordpress.com/2012/05/02/karos-hasznos-tarsitasok/

13A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Csüt. 3 Május - 15:06:56

Damara


Moderátor

Mse, nagyon nyugodtan leirhatsz néhány dolgot ide is, amire te úgy érzed, hogy érdemes figyelni.
Ha már te sem kezdesz ide irni, akkor .....

http://www.hannaglow.blogspot.com

14A hozzátáplálásról Empty Re: A hozzátáplálásról Csüt. 3 Május - 20:17:01

MSe

MSe

nem azt irtam hogy tobbet nem irok ide, csakhat valahogy fura hogy immar egy jo ideje csak mi ketten jarulunk hozza e forum adattarahoz...
lehet hogy az idetevedoket eppen nem erdeklik az irasaim, ezert kezdtem el egy szemelyes blogra irni...de azert a temahoz kapcsolodo cikkek eseten, ide is bemasolom a linket:)

off topik lettem, elnezest.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.