Erdélyi Kismamák Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Erdélyi Kismamák Fóruma

Erdélyi Kismamák Fóruma


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Jó reggelt!

+2
Damara
Admin
6 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down  Üzenet [5 / 5 oldal]

101Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Hétf. 29 Nov. - 15:29:55

Damara


Moderátor

Jó reggelt és kellemes hetet mindannyiotoknak.

Mintha egy kicsit megcsappant volna a látogatásotok száma Crying or Very sad Valószinű mindenki elfoglalt.

bevallom én is olvasgatni olvasgatom amit irtok, de néha egyszerűen időm nincs hogy irjak. Most főleg a picuri is lebetegedett. Ez ilyen, ahol 2 gyerek van, mire egyik helyrejönne, akkorra kezdődik a másikkal előlről. Na , de remélem hamarosan túl leszünk rajta, már csak azért is, mert a hétvégén jön a Mikulás .
Ugye jók voltatok az idén?
Very Happy Jó reggelt! - Page 5 10

http://www.hannaglow.blogspot.com

102Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Vas. 12 Dec. - 16:00:11

Damara


Moderátor

Ugyan már megittam a kávémat, de még egy jól esne.
Jó reggelt! - Page 5 5251782377_2e74bee246_t

http://www.hannaglow.blogspot.com

103Jó reggelt! - Page 5 Empty Boldog Új Évet kivánok nektek!!! Szer. 5 Jan. - 16:45:20

Damara


Moderátor

http://www.hannaglow.blogspot.com

104Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Szer. 12 Jan. - 16:22:06

Damara


Moderátor

Nekünk még csak most van jó reggelt, mert a csajok este nem akarnak feküdni le rendes időben és reggel persze tovább alusznak.
Mondjuk ez nemsokára helyrealakul majd, mikor Hannát újra kezdem adni napiba. Most még itthon tartom, mert félek nehogy megint valamit összeszedjen és lebetegedjen Ő is meg Dórika is, mert akkor padlót fogok.

Ti hogy vészelitek a telet?

Remélem mindenki nem beteg és azért nem jelentkezik!

Djulia! Merre vagytok? Hogy teltek az ünnepek?

Té.? Milyen volt a Szilveszter?

Lilla, te csak a szopizókkal tárgyalsz? Smile

http://www.hannaglow.blogspot.com

105Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Szer. 26 Jan. - 15:18:18

Damara


Moderátor

Na jó reggelt és kellemes napot mindenkinek!
Hogy vannak a kisbabák és kismamák? Remélem mindenki rendben van.

http://www.hannaglow.blogspot.com

106Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Csüt. 19 Május - 13:19:13

Damara


Moderátor

Mit szoltok csajok, nincs kedvetek egyet csevegni? Olyan reg nem beszelgettunk.
Nem tudunk semmit egymasrol, hogy mit csinaltok, hogy vagytok. Miket talaltak ki a kis picurjaitok?
Hogy telnek a napjaitok?
Question Question Question

http://www.hannaglow.blogspot.com

107Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Csüt. 19 Május - 16:55:46

Djulia



Tényleg rég nem cseverésztünk, kiváncsi vagyok nagyon Mse-re is, hogy milyen az élet egy kicsivel és egy még kisebbel...
Damara te kell menj vissza dolgozni?, nyáron ki vigyáz majd a csajokra, vagy ezt h tudjátok megoldani? Én még nem kell menjek, de már töröm a fejem h mi lenne a legjobb megoldás...
Egyébbként nálunk a legjobb dolog, ha Ákos mostmár nem költ fel éjszaka, márciusban egyik napról a másikra teljesen abba hagyta a cicizést, nagy bánatomra, de a jó benne az h azóta alszik mind a bunda. Persze semmiféle tejet nem hajlandó meginni iaurton él, nagyon vigyáz a bélflórájára Very Happy Még nem indult el persze ráér vele, még csak most lesz 1 éves...
Damara majd a megfelelő topikban megkereslek a hercegnő tortával kapcsolatban, szeretnék sütni a keresztlányomnak és láttam azt hiszem a facebookon a művedet, és neki akarok veselkedni aztán...

108Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Csüt. 19 Május - 21:29:22

MSe

MSe

Udv lanyok, most nincs sok idom, de majd jovok es meselek, remelem hamarosan. Orulok hogy irtatok.

109Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Pént. 20 Május - 15:02:13

Damara


Moderátor

Sziasztok. Na vegre! Orulok, hogy hallok rolatok es hogy jol vagytok.

Djulia, mar egy eves lesz?! Uramisten , hogy telik az ido! Nojetek nagyot! A tejjel kapcsolatosan azt mondjak a nagyokosak, hogy amig eszik mas tejtermeket, addig potolja vele ami, kell neki a tejbol. En ezzel nem ertek egyet, en ugy vagyok nyugodt, ha a leanyaim este is es reggel is bevagjak a napi adag tejuket. Milyen tejet probaltal adni neki? Lehet , ha tobbfelevl probalkoznal, talan egyiket csak elfogadja. Vagy ha cumibol nem tetszik neki, akkor csorosbol, vagy szivoszalas poharbol is meg lehet probalni.
De te biztosan probalkoztal tobb mindennel, ahogy en ismerlek

En nem mentem vissza dolgozni, mert amig gyereknevelesin voltam megszunt a ceg ahol dolgoztam. Igy most sommer vagyok Neutral De amugy sem tudnek elmenni dolgozni, mert nincs akire hagyjam a csajokat. Jo, hogy Hanna napkozibe jar, de el kell vinni, haza kell hozni, Dori meg itthon van. Majd talan osztol O is megy napiba, de meg nem biztos. De nem valoszinu , hogy talalnek egy olyan munkahelyet, ahol a programot tudnam a leanyaim programja utan igazitani, legfeljebb, ha elmennek tanitani, de azt sajnos ,,valaki,, mar elrendezte, hogy ne tudjak menni, legalabbis nem Ujfaluba. Navetazni meg nem igazan eri meg azert a fizetesert amit most adnak a tanugyben. Foleg , ha itthonrol ugyanazt a penzt meg tudom keresni. Nem beszelve arrol, hogy eleg sok gondunk volt a telen a hulesekkel es milyen fonok nezi jo szemmel, hogy minden honapban legalabb egy hetet hianyzol, mert betegek a gyermekek?!

Mse, alig varom meselj valamit a kis csajokrol! Biztosan nagyon nehez neked, tudom sajnos, hogy mennyire nehez ket kis gyerekkel. Nem egy leanyalom. Mindenesetre en orulok, hogy mar a nehezen ugymond tul vagyunk. Most mar egy kicsit konnyebb.

Latom mas anyuka nem igazan akar irni, pedig hat nem harapunk Wink

Szep napot es kellemes hetveget kivanok nektek. Puszi.

http://www.hannaglow.blogspot.com

110Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Szomb. 21 Május - 16:40:49

MSe

MSe

Djulia orulok neked hogy Akos alszik mar ejszaka, mi meg nem tartunk ott, de mar Gaby is csokkentette az ejszakai tea adagjat. Eleg mar egy uveg elalvaskor, es meg egy uveg egesz ejjelre amibol 2-3 alkalommal is iszik amig kiurul. De meg most is megtortenik hogy az ejszaka kellos kozepen felebred es 1-2 oran at jatszik, es nem hagyja hogy aludjunk, pedig most mar velunk alszik. Ugyanis megfogadtda Djulia tanacsat, beszereztuk a legfontosabb "baba-butor-darabot" egy nagy franciaagyat, amiben mind a 4-en elferunk.

Csakhogy meg a kicsi nem alszik velunk, csak a reggeli 6 oras etetes utan marad ott meg egy kicsit szunyozni mellettunk.

Amugy o kulon szobaba kerult, mivel Gaby eleg ebren alvo es maskeppen mindig felebbredt amikor etettem vagy ha a kicsi nyoszorgott. Pedig az olyan aldott jo baba, az esti furdes utan eszik altalaban ugy 9 kor, es majd csak ejjel 3 korul kolt fel papilni, de miutan ujra teli a hasika azonnal visszaalszik.

Azt sem tudom mit meseljek a kettorol? Anyukam itt volt 6 hetig az elejen, es akkor o foglalkozott a nagyobbikkal, igy nekem csak a kicsire volt gondom. Aztan mikor hazament kicsit nehez volt az elso 2 het amig Gaby megszokta ujra hogy egyedul is lehet jatszani nem csak a nagyival. Amugy nincs okom panaszra, mivel a kicsi jo kislany..egyaltalan nem siros, ha tele a poci, es szaraz a popsi, akkor egyedul is eluldogel, es ha hozzaszolsz akkor olyan halasan visszamosolyog hogy jon hogy elszall minden faradsagom tole.

Most mar ul ha kitamasztom, igy amikor dolgom van beleteszem az autos szekbe, es olyan boldog mert onnan szemmel kovethet engem es a noverkejet. Gaby pedig egyre tobbet jatszik egyedul, vagy ha nyugos akkor arra jottem ra hogy ha munkat adok neki, akkor szent a beke es nagyon boldog hogy segithet. (pl. hogy rakja be a ruhakat a mosogepbe, vagy szegye ki; nyissa ki a szekrenyajtot amig en beteszem vagy kiveszem az edenyeket aztan csukja vissza,stb. )

Azt hiszem most mar eleget irtam, ha meg kivancsiak vagytok valamire kerdezzetek.

de azert tudnotok kell hogy en is szivesen olvasnam hogy ti hogyan toltitek napjaitokat a csemeteitekkel Wink

Es aki ket gyereket akar annak azt uzenem, hogy ne habozzon, mert van ennel nehezebb dolog is a vilagon, es en ugy gondolom hogy a gyerekek szamaval egyenessen aranyos az orom is amit okoznak. En nagyon boldog vagyok hogy napjaimat gyermekeim tarsasagaban tolthetem.
Ugyhogy Damara szerintem nagyon jo dolog ha otthon is tudsz pezt keresni, es te nevelheted a lanyokat, es nem vagy raszorulva hogy munkat keress. en is ijesmirol almodozom, remelem sikerul majd.

111Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Szomb. 21 Május - 16:47:17

MSe

MSe

Djulia meg azt akartam mondani neked, es ez az en szemelyes velemenyem, hogy ne aggodj ha a kisfiad nem fogadja el a boci tejet, attol meg lehet egeszseges. En sem szerettem olyan nagyon az edes tejet, csak a "sana-t" ('90 elott nem emlekszem hogy jaurtot lehetett volna kapni), es az alud-tejet, megsem lettem csontgyenge. Csakhogy en nagyon szerettem a magyvakat es a diofeleket. Azok nagyon sok kalciumot es magneziumot tartalmaznak.

Es kislanyomnak meg egyaltalan nem adtam semmi allati eredetu termeket (a mezen kivul ha az annak szamitana Wink ), es nincs is szandekomban egyelore, es az analizisei nagyon jok lettek, amit nemreg csinaltattam. (leszamitva azt a fertozest amit valami kosszal vitt be a szajaba.)

112Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Hétf. 23 Május - 19:09:39

Djulia



Hát Mse csupa boldogság és elégedettség tűnik ki a soraidból, az ember kedvet kap egy kistesóra Wink, örülök h jól alakulnak a dogok és a fáradtságot megháláják a kis csöppségek... Amúgy szivetmelengető kép tárult fel bennem, ahogy olvastam a reggeli közös szunyát.
Damara szerintem is nagyon jó h otthon lehetsz a csemetékkel, aztán ugyis dolgozhatsz eleget, arról semmiképpen sem tud az ember lemaradni és legalább ha otthon dolgozol, még inkább megleled benne az örömöd, legalább is én úgy hiszem.
Nálunk is most nagyon idilli minden, jól is érzem magam, nyoma sincs a fejfájásaimnak Wink ... Ákos egy kétlábon járó kedvesség, olyan mint egy kis cica állandóan bújik és dörgölőzik, nagyon érzékeny kis lelke van, egy hangosabb szót sem tűr meg a lakásban (ki nevel a végén?), ha mindig figyelem a jelzéseit is ráhangolódok akkor nincs semmi nyügi és hiszti, egyelőre szó fogadó Very Happy , de már kezdte feszegetni a határokat. Érzékenysége mellett roppant eleven és csintalan, és már van humorérzéke.
Általában 6-kor kelek (tanulnom kell), 8kor kel Ákos, hancurozunk egyet az ágyba, aztán kajcsi,és délig kinnt vagyunk homokozunk,játszunk...aztán alszik 3 órát ,azalatt főzök, takaritok...aztán ebéd után megyünk sétálni,és szomszédolunk, szerencsére van jó sok gyerek a környéken, igy hamar repül a nap este 9kor fekszik le, én még tanulok egy kicsit, aztán dumcsi apával és alszunk is... na felkelt mennem kell...

113Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Szer. 25 Május - 4:17:03

MSe

MSe

Jo hallani hogy nalatok is jol mennek a dolgok,Djulia, biztosan nagyon aranyos a kis Akos, es ha kedvet kaptal a kistesora, en csak biztatni tudlak: mindent bele, Foleg ha a nagylegeny ilyen jofiu:))

Latom nehezen nyilnak meg a tobbiek, ki kellene talalnunk valami jatekot, vagy versenyt hogy masokat is beszedre birjunk

114Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Szer. 25 Május - 18:34:19

Damara


Moderátor

En is epp ezen gondolkodom Mse.
Esetleg valami otlet? Privatban megirhatnad, ha eszedbe jut valami. Wink

http://www.hannaglow.blogspot.com

115Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Hétf. 30 Május - 14:32:29

Damara


Moderátor

Sziasztok,
Vegre itthon! Very Happy
A hetvegen kirandulni voltunk a csajokkal egyutt. Haaat , egy kicsit elfaradtunk. Nem is annyira a lanyok miatt, inkabb a sok utazas miatt. A lanyok jol turtek az utat is es nagyon ugyesek voltak, szofogadoak foleg Smile

Annyira hianyzott egy kis kikapcsolodas mar, pont jol jott, hogy a parom kellett menjen Kolozsvarra, igy mi is mentunk vele. Eljartunk egyet a botanikus kertbe, majd delutan mig a csajok aludtak megszoktunk a Iulius Mallba cipot vasarolni. Es kepzljetek el ez egesz nagy bevasarlo kozpontban nem kaptam egy normalis elegans cipot. Embarassed Nem tudom , hogy velem van-e a baj vagy a cipokkel? Embarassed

Majd ejszakara visszautaztunk M.vasarhelyre a nagymamamhoz, ott aludtunk egyet, reggel meglocsoltuk a kertjet, mert mar vagy 3 hete nem volt arrafele eso. Na de lehet az este volt.... de csak azert mert mi locsoltunk.
Aztan irany az allatkert, jatszoter es vegul este 6-kor elindultunk haza. Laughing

A csjok persze taknyolva keltek fel, valoszinu a legkonditol, de meglehet valamit osszeszedtek, annyi helyen voltunk, rengeteg gyerekkel. Na es a sok kornyezet es eghajlatvaltozasrol ne is beszeljunk.Attol is lehet.

Nektek hogy telt a hetvegetek?

http://www.hannaglow.blogspot.com

116Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Hétf. 30 Május - 15:57:54

MSe

MSe

De jo kis kiruccanasban volt reszetek.. orulok nektek.

Az en lanyaim is mindig megtaknyosodnak amikor tobbet utazunk autoval, az autoban levo levego es a kinti legaramlas kulonbsege az oka, en ugy gondolom...de remelem megusszak egy kis orrfolyassal Wink

Mi itthon toltottuk a hetveget mint altalaban, szombat delutan templomba voltunk, aztan mar mar hagyomany hogy a templombol a parkba kell vinni hintazni a "nagylanyomat", de altalaban a hintazas utan jobban alszik ejszaka.

A hetre nagytakaritas van betervezve, mivel a jovo vasarnap eskuvore kell menjunk itt a kozelben, es ugy nez ki hogy vendegeink is lesznek...tehat mar ma belevetem magam a munkaba, remelem a lanyok eggyuttmukodnek majd velem Wink na szep napot mindenkinek, pussz


Ja, a cipo vasarlassal kapcsolatban, nincs semmi baj veled, en is megjartam ezt mar tobbszor, ha sportcipo kell, azt meg talalok, de ha valami elegansat, de jo minoseget es megse tul dragat akarok, akkor sok idobe telik mik talalok valami megfelelot.

117Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Hétf. 11 Júl. - 15:39:19

Damara


Moderátor

Na lányok, kipihentétek a ,,nagytalálkozást,,?
Mse , ti már gondolom otthon vagytok most már. Úgy örülök, hogy tudtunk találkozni.

Nálunk megy tovább az élet, elvagyok egész nap a lányokkal. Jó volna valami kikapcsolódás, locsizás, utazás,.... bármi.

Ti mit csináltok? Hogy vagytok?

http://www.hannaglow.blogspot.com

118Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Szer. 20 Júl. - 19:20:01

Damara


Moderátor

Úgy látom mindenki nyaral Cool

http://www.hannaglow.blogspot.com

119Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Szer. 28 Szept. - 13:17:19

Damara


Moderátor

Na, most mar vege a nyarnak, nyaralasnak es minden ehhez hasonlo dolognak.
Most mar nem bocsatom meg ha nem irtok egy par sort, hpgy vagytok, mit csinaltok, hogy vannak a csoppsegek?
Mi keszulunk napiba, most isszuk a kakaot, kavet. Aztan irany keszulodni!
Mi jol vagyunk, nem vagyunk betegek, tetszik a napkozi. Szoval megy minden a sajat kerekvagasabasn.
Na es ti?

http://www.hannaglow.blogspot.com

120Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Csüt. 13 Okt. - 18:49:43

MSe

MSe

Latom nagy itt a csend, eltelt mar mindjart az osz is nemcsak a nyar...de ugy nez ki hogy az anyukak nagyon elfoglaltak, vagy nagyon maganyosak lettek Very Happy

Nalunk az a gond hogy a lanyok meg mindig alergiasak a billengyuzetre, es csak akkor tudom hasznalni amikor alusznak...

amugy jol vagyunk, nincs sok valtozas nalunk, egesz nap fozok, mosogatok, oltoztetem, vetkoztetem a lanyokat, jatekokat szedek ossze...es megis mindig tele a kagylo edennyel, a padlo jatekkal..de szerintem ez nektek is ismeros Laughing

121Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Csüt. 13 Okt. - 19:24:44

Damara


Moderátor

Jaj Mse, de orulok, hogy irtal.
Jo, hogy hallok rolatok, orulok, hogy a csajok jol vannak, es persze te is.
A rendrakast, mosogatast , takaritast, stb, ne is emlegesd, epp most felyeztem be, a fozes meg folyamatban van, szerencse , hogy a parom 5 elott nem jon haza, na es persze a csajok itthon vannak, mert Hanna lazas es Dorit nem tudom vinni Hanna nelkul. Kepzeljetek 2 hetig olyan ugyesen ment, hogy egy vikk nem volt, most pedig miutan egy hetet itthon volt , mert kohecselt, hat alig tudom a napiban hagyni. Annyira sir, a szivem szakad meg mikor hallom. Na es igy meg sem mertem kockaztatni, hogy Hanna nelkul vigyem napiba.
Puszi nektek.

Azert kivancsi vagyok a tobbi kismama mivel van igy elfoglalva Shocked

http://www.hannaglow.blogspot.com

122Jó reggelt! - Page 5 Empty Re: Jó reggelt! Szer. 14 Márc. - 15:20:43

Damara


Moderátor

Jó reggelt kismamák és kisbabák!
Én most iszom a reggeli kávémat Laughing
Nem tartotok velem?

http://www.hannaglow.blogspot.com

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [5 / 5 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.