Erdélyi Kismamák Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Erdélyi Kismamák Fóruma

Erdélyi Kismamák Fóruma


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Kötelező és opcionális védöoltások Romániában

4 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

Damara


Moderátor

Hamarosan érkezik a lista. Smile



A hozzászólást Damara összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 7 Nov. - 5:57:26-kor.

http://www.hannaglow.blogspot.com

Damara


Moderátor

Na itt is van, de sajnos románul, mert nem igazán volt időm átirni:

Vaccinuri obligatorii

0-7 zile (in maternitate): Vaccin anti-tuberculos (BCG - bacil Calmette Guerin), vaccin anti-virus hepatitic B (Hep B)
2 luni (administrate simultan): Vaccin anti-diftero-tetano-pertussis (DTP), Vaccin anti-polio oral trivalent (VPOT), Hep B
4 luni (administrate simultan): DTP, VPOT
6 luni (administrate simultan): DPT, VPOT, Hep B
9-11 luni: Vaccin anti-rujeolic (Ruj)
12 luni (administrate simultan): DTP, VPOT
30-35 luni: DTP
7 ani (clasa I - campanii scolare): DT, Ruj
9 ani (clasa a III-a - campanii scolare): VPOT, Hep B
14 ani (clasa a VIII-a - campanii scolare): DT, BCG
24 ani si la fiecare 10 ani, ulterior: DT

http://www.hannaglow.blogspot.com

Damara


Moderátor

Mse, talán valami olyant olvastam, hogy nem egyeztél bele a kötelező védőoltások beadatásába a leányodnak? Jól emlékszem?
Kiváncsi lennék, hogy miért nem.

http://www.hannaglow.blogspot.com

MSe

MSe

Erdekes szemelyes tapasztalatunk volt a csaladban e temeban, ezert kezdtem kutatni, utanna olvasni, es arra a kovetkeztetesre jutottam hogy ha igy jobb.(ha nem adatom be a kotelezo oltasokat sem gyerekemnek, ha az egeszsegesen szuletik)

Megprobalom osszeszedni, rendszerezni a gondolataimat, es megosztani veletek is, de szeretnem hangsulyozni hogy mindez szemelyes hozzaallasom, velemenyem.

A csaladban az tortent hogy szuletesem elott lebenult egy ismeros kisleany egy helytelenul beadott oltastol (a multrendszerben, nem egyedulallo eset volt ez) ezert anyukam valosaggal felt engem beoltatni, es nem is kaptam oltast, csak amit az iskolaban kaptam.

Mar nem is emlekszem egeszen 11-12. osztalyos lehettem amikor nagytatam megbetegedett TBC-vel. En a TBC oltast nem kaptam be, mert a proba azt mutatta hogy nem kell (en mar nem is emlekszem pontosan hogy van ez... de tudom hogy kaptunk vmit bor ala aztan neztek hogy megpirosodik-e es ennek fuggvenyeben egyeseknek adtak az oltast masoknak nem) de a tesom viszont bekapta az oltast meg mielott nagytata hozzank kerul volna. Egy ido utan az egesz csaladot hivtak tudovizsgalatra, mikor kiderul hogy tatammal mi a helyzet, es erdekes modon en nem kaptam el, viszont a testverem mar megkapta a virust, es ot is kezelni kellett egy evig... Ez utan kezdett erdekelni a dolog, hogy mi is a helyzet az oltasokkal. Ahogy idom engedi majd meg irok hogy miket talaltam...addig is egy kis izelitot talatok a kovetkezo weboldalon:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/vedooltas-vakcina-csecsemo.htm
termeszetesen az elejen nem a nettrol tajekozodtam, hanem konyvekbol, erre a cikkre nemreg bukkantam ra.

Damara


Moderátor

Nahát....én szavak nélkül maradtam, miután néhány cikket elolvastam a weboldalról.
Az igazság az, hogy én nem igazán néztem utána a gyerekkori oltásokkal kapcsolatos dolgoknak. Hallani persze hallottam az oltások elleni támadásokról, de nem igazán akartam állást foglalni.
Nem tudom, mit lehet elhinni és mit nem. Ez egy olyan dolog amit a saját tudatodban kell lerendezned. Vannak érvek és ellenérvek.
A tavalyi influenza járvánnyal kapcsolatos dolgokról olvastam ezt azt és valószinűnek tartom, hogy ha az ellen az oltás ellen annyi rágalom van, akkor a többi sem lehet sokkal külömb.

Annyi biztos, hogy az úgymond kötelező védőoltásokon kivül semmilyen opcionálist nem fogok beadatni a gyermekeknek.

http://www.hannaglow.blogspot.com

Djulia



Hát igen,...egyelőre még nem tudom mit mondjak, össze rendezem a kobakomban a gondolataimat majd akkor bővebben...,
Én oltottam Ákost, nem Román vakcinával, és a tavaly magam H1N1 ellen is azt pánikból (terhes is voltam ráadásul),mert egy nagyon közelim halálesete kapcsán nem volt semmi egyébb kimutatható csak a virus és szövődményei, most tiszta fejjel nem tenném meg... ...
Sajnos láttam merevgörcsös kisgyereket és Parajdon még mindig vannak Tbc-s gócok a cigány telepen ahol nincsenek beoltva... , ugyanakkor a doktornőnek (aki tanitotta a csecsemőgondozást) a lánya a polio oltás szövődményeit viseli magán... viszont érthetetlen h a következő gyerekét mégis beoltatta...(én biztos nem tettem volna).

Ezt mindenki maga dönti el, az orvosi ebben nem tud segiteni, a gyógyszeripar a világ legnagyobb hatalma, az emberek manipulálhatók minden oldalról...
Sad

Djulia



Elfelejtettem a legfontosabbat Mse én tisztellek a döntésedért...

MSe

MSe

A kisebbik lanyom nem kapta be a HepB oltast, amit mindjart szuletese utan kellett volna beadjanak. (termeszetesen az en keresemre). A nagyobbik lanyomnak beadtak, mivel nem volt tapasztalatom az ilyesmiben, es elfelejtettem idoben szolni.
Mindket lanyomnak AII-es a vercsoportja, nekem pedig OI-es, emiatt nagyon hamar es nagyon besargultak es felugrott a bilirubin ertekuk. De megis nagy volt a kulonbseg ahogy a 2 lany "atveszelte" ezen "gyerekbetegseget", ha annak nevezhetem.

A nagyobbik kislanyom aki reggel szuletett, este mar sarga volt, es az elso ejszakajat mar fototerapian toltotte, megis egy hetig kellet vele benn maradjak, mert a billirubin nem akart leesni a 17-18-as ertekrol...es azutan is sokaig sarga volt, amig kb egy honapos koraban 3 napig tejport adtam neki (amugy csak anyatejet kapott).

Viszont a kicsi, csak szuletese utan 48 orara sargult be, es bar neki is 17-re felugrott a billirubinja, de mar egy nap fototerapia utan hatekonyan csokkent, es miutan hazajottunk, nagyon hamar kitisztult, pedig vegig szopizott. (nala nem kellett megszakitani a szoptatast).

Szerintem nem veletlen, habar eddig csak egy orvossal talalkoztam, aki beismerte hogy a nagyobbik lanyom nehezkes gyogyulasahoz az oltasnak is volt koze.

MSe

MSe

Vegul a BCG oltast beadattam a kicsi lanyomnak, mert csak igy tudtunk kozos nevezore jutni a neonatologus doktornovel.
Nem ertem miert olyan nehez elfogadniuk hogy egyes anyukak nem ertenek egyet az ok velemenyukkel. Tudom hogy kenyes tema ez az egesz. Mert azzal hogy nem oltom be a gyerekemet, meg nagyobb felelosseget veszek magamra, es sokkal jobban figyelnem kell arra hogy az imunrendszeret megerositsem.
De elgondolkoztam azon hogy miert nem talalunk bovebb informaciot az oltasokrol. En minden gyogyszertari keszitmenynek el szoktam olvasni a prospektusat, hogy tisztaban legyek az esetleges mellek hatasokkal, hogy ismerjem az osszetevoit, stb, miert nem tehetem meg ugyanezt az oltasok eseteben is? miert nem tajekoztatnak bennunket az esetleges kockazatokrol? nagyon sok megvalaszolatlan kerdes merul fel bennem, igy inkabb valalom hogy alairok egy nyilatkozatot amiben valalom a feleloseget a gyermekeim egeszsegeert, az oltasok hianyaban, mivel nem tehetik meg az orvosok is ugyanezt ha en beadatom a vaccinat. (azt olvastam a napokban, hogy a kotelezo oltasok, nem is kotelezok valojaban, de meg utanna kell neznem hogy tenyleg ugy van-e)

Damara


Moderátor

Nem tudom a besargulasnak mennyire van koze vagy nem az oltashoz, nekem mindket lanyom megkapta a BCG oltast es ok sem egyforman sargultak, egyik jobban , mint a masik, de a korhazbol hazajove nem latszott egyiken sem semmi.
Az pedig, hogy kotelezo-e vagy sem..... szerintem egy szabad orszagban, vilagban nem lehet senkit semmire sem kotelezni. Ha vallalod a felelosseget, azt csinalsz amit akarsz. Viszont sok helyen, pl. Kolozsvaron is amikor a gyereket ovodaba, napkozibe adod , kerik az orvosi igazolast, hogy be van-e minden ,,kotelezo,, oltasa adva. Nalunk ilyent nem kertek, amikor Hannat vittem napkozibe.
Ugyhogy ezentul szerintem a sajat dontesed, csak epp majd mikor ovodaba vagy iskolaba kerulnek, akkor kerhetik az igazolast.

http://www.hannaglow.blogspot.com

MSe

MSe

Lehet nem voltam elegge vilagos, a BCG oltasnak tenyleg semmi koze sincs a besargulashoz, viszont a HepB oltasnak lehet koze foleg olyan esetekben ahol vercsoportbeli inkompatibilitas van az anya es az ujszulott kozott. (ez akkor van ha az anyuka 0I vercsoportal rendelkezik, a csecsemo pedig AII-vel vagy BIII-al)

Damara


Moderátor

Ja, tenyleg, nem voltam eleg figyelmes en sem.

http://www.hannaglow.blogspot.com

MSe

MSe

Damara


Moderátor

Végre került egy kis időm belenézni a cikkbe.

Nagyon meggondolkoztató, de még most sem tudok állást foglalni egyik oldalon sem.

Nagyon kiváncsi lennék más véleményére is. Djulia, Lilla, Té?

Én arra lennék igazán kiváncsi, hogy mi történik akkor, ha nem oltom be a gyerekemet? Mennyivel nő meg a lehetősége annak, hogy elkapjon egy betegséget és mennyire veszélyesek ezek a betegégek, amik ellen a védőoltások áálitólag védettséget nyújtanak.

Tehát azt kell igazán fontolóra venni, hogy maguk a betegsékek vagy pedig az oltások mellékhatásai a veszélyesebbek?!

Ennek van mit utána olvasni.

http://www.hannaglow.blogspot.com

MSe

MSe

Engem is erdekelne minel tobb szakember velemenye...es nem tudom mire velni ezt a nagy hallgatast..

Azt viszont tudom hogy azzal hogy visszautasitom a vedooltasokat, nem oldom meg a gyermekeim imunizacios problemajat, sot sokkal jobban oda kell figyelnem rajuk, es eletmodunkra. A termeszetes imunizacio az egy eleten keresztul tarto allando folyamat, es nagyon sok oldalu. Es meg valami, en tisztaban vagyok vele hogy az oltasok nelkul meg nagyobb felelosseget vallalok magamra..dehat a gyermekeim adjak eletem legnagyobb ertelmet es nem kockaztathatok.

Mit teszek en hogy a tollem telheto modon megovjam a gyermekeimet es termeszetesen onmagamat is a betegsegektol?

Elsosorban nagyon odafigyelek a taplalkozarsa (amennyiben lehet keruljuk az adalekanyagokat, felkesz elelmiszereket, a napi menu mindig tartalmaz valami nyers zoldseget es gyumolcsot, stb), aztan nagyon fontos a friss levego (naponta min 1-2 ora, akkor is ha 0 C fok alatti a homerseklet), a megfelelo alvas (az imunrendszer eggyik legnagyobb ellensegei a keso esti lefekves, es a kello mennyisegu pihenes hianya), a rendszeres szelloztetes, amennyiben lehet keruljuk a nagyvarosok zsufoltsagat, az antibiotikumok es egyebb imunrendszer gyengitoszerek hasznalatat.

Es mindez nem garantalja hogy nem betegszunk meg soha...ugy a beoltott mint a be nem oltott szemely megbetegedhet, hisz a szervezetunk egyedi, es a hordozott geneink is beleszolnak a kulonbozo ingerek altal kivaltott valaszreakciokba.na de nem untatlak tobbe...

Damara


Moderátor

http://www.hannaglow.blogspot.com

MSe

MSe

hm...

tudott teny hogy az imunrendszer is a gyerek 3 eves koraig meg fejlodesben van, megis ezen idoszakban kapjak a legtobb oltast (orszagunkban szamszerint 26)...azert ez engem nagyon elgondolkoztat

18Kötelező és opcionális védöoltások Romániában Empty Kötelező oltások? Csüt. 23 Okt. - 19:24:44

Skyler



Damara írta:Na itt is van, de sajnos románul, mert nem igazán volt időm átirni:

Vaccinuri obligatorii

0-7 zile (in maternitate): Vaccin anti-tuberculos (BCG - bacil Calmette Guerin), vaccin anti-virus hepatitic B (Hep B)
2 luni (administrate simultan): Vaccin anti-diftero-tetano-pertussis (DTP), Vaccin anti-polio oral trivalent (VPOT), Hep B
4 luni (administrate simultan): DTP, VPOT
6 luni (administrate simultan): DPT, VPOT, Hep B
9-11 luni: Vaccin anti-rujeolic (Ruj)
12 luni (administrate simultan): DTP, VPOT
30-35 luni: DTP
7 ani (clasa I - campanii scolare): DT, Ruj
9 ani (clasa a III-a - campanii scolare): VPOT, Hep B
14 ani (clasa a VIII-a - campanii scolare): DT, BCG
24 ani si la fiecare 10 ani, ulterior: DT

Sziasztok,

Magyarországról írok, én úgy tudom, hogy Romániában eltörölték az oltások kötelezőségét.

A kérdésem az, hogy ez a hír igaz? És meg tudja valaki mondani, hogy mikor törölték el?

Köszönöm!

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.