Erdélyi Kismamák Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Erdélyi Kismamák Fóruma

Erdélyi Kismamák Fóruma


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Mit csinal a kisbabank?

3 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Mit csinal a kisbabank? Empty Mit csinal a kisbabank? Pént. 17 Szept. - 15:43:36

MSe

MSe

Szerintem itt beszelhetunk a babank ugymond "teljesitmenyeirol", kudarcairol, vagy barmirol ami vele kapcsolatban tortenik.

2Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Pént. 17 Szept. - 15:46:12

MSe

MSe

A kislanyom 11 honapos igy mar csak keves ideig leszunk itt, de majd nemsokara ujra jelentkezunk mikor megszuletik a masodik gyerkocunk Very Happy

3Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Hétf. 20 Szept. - 16:48:03

Damara


Moderátor

Very Happy Mi már innen kinöttünk.
És nem tudom lesz-e még alkalmunk itt dicsekednünk.... Ha rajtam múlik nem, ha a páromon akkor elöbb-utóbb visszatérünk még ide.

http://www.hannaglow.blogspot.com

4Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Kedd 21 Szept. - 0:50:30

MSe

MSe

Smile

5Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Kedd 21 Szept. - 20:47:00

MSe

MSe

Djulia tud meg hogy az en kislanyom sem aludt 3-4 oranal tobbet egyszerre, hahar ejszaka nem szoptattam 3 honapos kora utan, de adtam teat amikor felebredt. Es meg most is megebred ejszaka 2-3 alkalommal, es kap teat, en is nagyon varom mar azt az idot hogy atalugyuk az egesz ejszakat.

6Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Kedd 21 Szept. - 22:22:05

Djulia



MSe Sajnálom h nálatok is igy volt, de megnyugtat egy kicsit h máshol is van ilyen. Még nehezebb lesz gondolom ha megszületik a pici, de hátha pont az hoz majd pozitiv változásokat a nagy alvókájában.

7Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Kedd 21 Szept. - 22:27:33

Damara


Moderátor

Laughing Laughing Laughing Nahát én ebben nem biznék.... Tapasztalat alapján mondhatom, hogy ha egyik felsir, a másikat is felkölti Mad Nálunk persze egy szobában alszanak, de ha esetleg külön lesznek , akkor még ki tudja, lehet igazad is Djulia.

http://www.hannaglow.blogspot.com

8Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Kedd 21 Szept. - 22:41:40

Djulia



Very Happy igazad van Damara, bizony az az általános ,és úgy-e már Gabika is akkora, hogy pont fog következni a szeparációs szorongás amikor éjszaka is felkel egy egy babó h leellenőrizze meg van-e az anyukája,de tényleg kitudja, nehéz ezeket a gyerkőcöket követni...én a 4 hónapost nem tudom néha, mi lesz még később.

9Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Vas. 26 Szept. - 23:08:25

Djulia



Ákos 69cm, pénteken voltunk gyerkőcdokinál, 7200gr, a korához jó a súly, a hosszához nagyon kevés, tényleg kis nyurga (délceg pasas), nagyon szorgalmazta h kezdjem komolyan a hozzátáplálást, mert ha 2*ennyi tejcsit is inna akkor sem lenne elég olyan gyorsan nő...Szerinte már kéne kússzon h még több agytekervénye legyen (látszik h Amerikában dolgozott, no comment)úgyh most erre kapunk egy csomó tornagyakorlatot, ezeket nem élvezi Ákos, de sok van amit imád pl a nagy labdán valósággal visongat. Na még nem emésztettem meg amiket mondott, mindenesetre nem akarom siettetni a fejlődését, hagyom a saját belső működésére. a tornákat csináljuk mig élvezi és annyi.

10Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Kedd 5 Okt. - 14:26:29

Damara


Moderátor

Gratulálunk az ügyes fejlődésetekhez Djulia.
Nem tudom mit mondjak az ilyen kijelentésekkel kapcsolatban , hogy
már kéne kússzon h még több agytekervénye legyen
. Nem minden baba egyformán fejlődik. Mi is megjártuk ezt a kálváriát, de aztán szerencsére észbe kaptam, még mielött valami hülyeséget csináltunk volna.
Dórika sokkal lassabban fejlődött mint Hanna, aki már 8 hónaposan felment az elmeletre a 17 lépcsőfokon, 10 hónaposan egyedül ment, elég korán megtanult ülni, stb. Mindent nagyon korán kezdett.
Ehhez képest Dórika sokkal ráérősebb volt, ezért azt hittem valami baj van vele és elvittük neurológushoz Vásárhelyre kivizsgálásra. Amúgy volt egy kis kutacsgondunk is, mert nagyon kicsi volt neki is (Hannának is) és elég korán benőtt nekik, inkább ezért is jártunk neurológushoz.
Na, de kellett nekünk. Ott aztán minden marhaságot kitaláltak, hogy egyik nem elég fejlett, ezért gyógyszereket és vitaminokat irtak hogy gyorsitsák a fejlődését (amiket persze mind ki kellett fizessünk, mert nem kompenzálják) a másikat be akarták nyugtatózni, mert hiperaktiv, stb.
Úgyhogy ennyit erről.
Persze Hanna nem kapott tőlem semmi nyugtatót, de igy kellett rájöjjek, hogy nem minden gyermek egyforma és nem lehet őket és nem is szabad a saját fejlődési ritmusukból kizökkenteni.
És főleg nem szabad egyiket a másikhoz hasonlitani!!!

http://www.hannaglow.blogspot.com

11Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Szer. 6 Okt. - 15:40:07

Djulia



Teljesen igazad van... Amúgy el is neveztem bolond-doktornéninek, a saját gyermekemmel nem tudok objektiv lenni, igy könnyen megtudnak ijeszteni... Laughing Amúgy nem értem minek annyit agytekervényesiteni, ha úgy sem használjuk...

12Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Csüt. 14 Okt. - 14:52:46

Damara


Moderátor

Na, hogy haladtok az agytekervények számának növelésével? Laughing

http://www.hannaglow.blogspot.com

13Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Kedd 21 Dec. - 15:40:02

Damara


Moderátor

Az én leányaim a kiskanárik időszakát élik Very Happy
Annyit énelkelnek egész nap, hogy estére már hangjuk sincs. Laughing
És hallanátok milyen szövegek kerülnek elő.

http://www.hannaglow.blogspot.com

14Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Szer. 22 Dec. - 0:53:34

MSe

MSe

de jo, orulj hogy van hallasuk es edzik a hangjukat...ha van idod leirhatsz egy par altaluk koltott dalt Very Happy

15Mit csinal a kisbabank? Empty Re: Mit csinal a kisbabank? Vas. 29 Május - 15:39:52

MSe

MSe

Brigitta nemreg kezdett gogicselni, es egyszeruen le van nyugozve a sajat hangjatol. Ha egyedul is hagyom neki fog "karicsolni", es jol el van Smile Ja, es nagyon szereti a pluss jatekokat bamulni. A gyerekagyra korbe felkotoztem kulonfele allatkakat, es azokat bamulva, kacag, beszelget veluk Smile A nagyobbik lanyom ilyet sohasem csinalt, neki "hangos jatekok " kellettek, a zorgoket szerette csak.

Azt gondoltam hogy a masodik baba mar nem lesz annyira erdekes mind az elso, de egeszen csodalatos mivel teljesen kulonbozoen viselkedik.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.