Erdélyi Kismamák Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Erdélyi Kismamák Fóruma

Erdélyi Kismamák Fóruma


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Mi a foglalkozásod?

4 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Mi a foglalkozásod? Empty Mi a foglalkozásod? Csüt. 23 Szept. - 14:09:13

Damara


Moderátor

Szerintem elmondhatnánk egymásnak, hogy ki mivel foglalkozik, mi a hivatása, hol dolgozik, milyen iskolát végzett.
Csak hogy legyen egy kis fogalmunk egymásról, és hát ugye nem örökké tart ez a főállású anyaság aminek a szerepét most betöltjük, elötte és utána is azért többé-kevésbé dolgozó nők is vagyunk. Nemde?!

http://www.hannaglow.blogspot.com

2Mi a foglalkozásod? Empty Re: Mi a foglalkozásod? Kedd 28 Szept. - 16:04:58

Damara


Moderátor

Ha a gyerekeim még sokat betegeskednek, én lassan nem vegyész, hanem gyógyszerszakértő leszek. Crying or Very sad

http://www.hannaglow.blogspot.com

3Mi a foglalkozásod? Empty Re: Mi a foglalkozásod? Szer. 29 Szept. - 19:09:50

Damara


Moderátor

Mint már emlitettem elméletileg vegyész vagyok, gyakorlatilag 2 gyerekes családanya Laughing
2001-ben végeztem a licit (Salamon Ernőben jártam), majd 2005-ben a Babes-Bolyai Tudományegyetemen Kémia-szakon licenszeztem.
Szakmámban még nem dolgoztam, nem igazán volt rá lehetőségem.
Dolgozni is elég keveset dolgoztam, hivatalosan persze, mert azért mióta a licit elvégeztem, minden áldott vakációban dolgoztam egy kis plussz pénzért, hogy ne csak a szüleim pénzére legyek ráutalva.
Remélem sikerül majd a szakmámban elhelyezkednem, miután a lányokat útjukra inditjuk. Ha nem, az sem gond, majd csak kapok valami munkát.

http://www.hannaglow.blogspot.com

4Mi a foglalkozásod? Empty Re: Mi a foglalkozásod? Kedd 5 Okt. - 13:48:58

Damara


Moderátor

Mi az, senki nem járt iskolába? Laughing

http://www.hannaglow.blogspot.com

5Mi a foglalkozásod? Empty Re: Mi a foglalkozásod? Kedd 5 Okt. - 18:18:07

MSe

MSe

De igen, csak ott nem tanitottak meg jol beosztani az idot... vagy megszervezni az elsobbsegeinket.. en mar egy ideje keszulok irni erre a forumra, de nem igazan sikerul 2 percnel tobbet ulni a gep elott. Most kihasznalom az idot hogy Gaby alszik, es a tegnaprol meg maradt ebed...

Es az az igazsag hogy nehez megfogalmaznom ide a valaszt..a liceumot en is Gyergyoban a Salamon E. liceumban vegeztem, majd Kolozsvarra kerultem a BBTE fizika karanak, matek-fizika szakjara.(2005-ben vegeztem, de nem mentem meg allamvizsgazni...mindig valami fontosabb kozbejott) Aztan 2008-ban vegeztem valami tanfolyamokat (operator-facturist, nem tudom hogy forditsam le magyarra)es uzletvezetoken dolgoztam egy viz-,gaz-, futes- berendezeseket forgalmazo uzletben, ahol vegul raktaros is voltam, penztaros is, eladasi ugynok is, meg minden amit csak lehet. Most beiratkoztam egy tanfolyamra egy olyan teruleten ami a jelen pillanatban a legkozelebb all hozzam, ha sikeresen elvegzem akkor (de megint romanul kell irjam) "asistent maternal profesionist" leszek, vagyis akarok arva gyermeket nevelni itthon penzert, igy munkakonyvel alkalmazva leszek, es ugyanakkor itthon en nevelhetem a gyermekeimet, es meg egy jot is teszek a raszorulo artatlanokkal.

6Mi a foglalkozásod? Empty Re: Mi a foglalkozásod? Szer. 6 Okt. - 15:27:57

Djulia



Hát lányok én még csak most vettem észre h van ez a topic, nézzétek el, most szültem... Smile

Szóval én is a Salamon Ernő liceumban végeztem, ha nem irtad volna Damara h mikor akkor jó sok fejtörésembe került volna...utána másodjára felvettek az orvosira, amit sikeresen elvégeztem, aztán reziztem 2008-ban, hosszas vacilálás után családorvosit választottam, egy évet csináltam meg aztán szülési szabi, és most anya vagyok...de a szakmában még keresem a helyem (nem találom...) Neutral ... lehet még egy rezi... nem tudom... az első a család, sajnos folyton távolságokat kell legyőznünk... Na de most BABÁZOK

7Mi a foglalkozásod? Empty Re: Mi a foglalkozásod? Csüt. 7 Okt. - 13:46:05

Damara


Moderátor

Nahát Mse, nagyon sok szerencsét kivánok neked a céljaid elérésében. Nem egykönnyű dolognak fogtál az biztos.
A JóIsten segitsen meg a terved megvalósitásában.

Ez egy szép eszme, valamikor én is álmodoztam ehhez hasonlo humanitárius dolgokról, de aztán az életem során elhalványodtak, ki még nem aludt teljesen Wink

Djulia, tudom mivel jár egy orvosi, vagyis sejtem, évekig tartó hosszas tanulás és a kilátások oly sötétek, főleg ebben a krizis helyzetben. Na de hátha helyrealakulnak a dolgok.

És ne feledjétek , jövőben találkozunk!!!

http://www.hannaglow.blogspot.com

8Mi a foglalkozásod? Empty Re: Mi a foglalkozásod? Szer. 24 Nov. - 0:08:31

enyk

enyk

En ahonnan szulesibol jottem (papiron csak) az egy kocsma volt.
De a rendes szakmam elarusito-no elelmiszerboltban.
Diploma szerint elsofoku konyvelo vagyok.
16-eves koromtol dolgozok de osz visz csak maxi 3 evem van a muinkakonyvemben.
Gyerek-koromban az volt az almom ,hogy egy jatek-boltban dolgozak, mikor felvetelizes kuszoben voltam az egesegugybe szeretem volna kerulni mind aszisztens- no.
De szemtanu voltam egy gepjarmu-balesetnek es ott elhagyott az erom mikor meglattam a vert.Ugy ,hogy automatikusan lemondtam errol az alomrol.Rogton kellet is menni felvetelizni es sajnos a harmadik-nak estem ki az ovoneni kikepzobol.
Ugy hogy a pot felvetelin mar csak a Vasarhelyi kereskedelmi licibe marad hely de ott is csak szaksuliba es muszaly volt mennem.

A szuleimel ugy hataroztuk kijarom ezt az evet es jovobe ujra probalkozok az ovoneni-zesre.
De nagyon megszeretem amit csinaltam es ott maradtam.

De igy ahogy most gondolkodok es visszanezek az elmult 3 ev es 5 honapra egyaltalan nem banom ,hogy nem lettem ovoneni.
Az en roncs idegeimel ez nem nekem valo lenne.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.