Erdélyi Kismamák Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Erdélyi Kismamák Fóruma

Erdélyi Kismamák Fóruma


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

beszelgetesek

4 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Go down  Üzenet [2 / 3 oldal]

26beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Vas. 5 Dec. - 7:05:26

Damara


Moderátor

Örömteli és ajándékkal teli Mikulás-járást kivánok mindenkinek.
Mi reggelre várjuk, mert holnap egész nep nem leszünk itthon.
Már kikészitettük a cipőcskéket és a nasit a Mikulásnak meg az üditőt Laughing
Várom a beszámolókat.
Puszi mindannyiotoknak.

http://www.hannaglow.blogspot.com

27beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Hétf. 6 Dec. - 19:31:36

MSe

MSe

Ugy nez ki hogy csendes het volt itt a forumon, mindenki el van foglalva az unnepi keszulodesekkel... de vegul Damara megtorte a csendet...koszonjuk a jokivansagot...csakhogy itt ezen a videken nem olyan nagy unnep a mikulas mint ott nalatok. Nalunk csak egy csomag szines ceruzat es egy babat hozott a kicsicsajnak..(ugyanis edesseget meg nem adok neki). Varjuk a te beszamolodat is...es a tobbieket ugyanugy.

28beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Hétf. 6 Dec. - 21:56:57

Djulia



Viszont kivanom en is az oromteli mikulasozast, iden meg nem fektettunk erre hangsulyt, egymast persze megleptuk...
Nem nagyon tudok jonni, a turokepessegem hataran vagyok Very Happy , Akos napkozben nagyon nyugos, ejszaka pedig atlag 10x kel, igy egy zombi, kialvatlan, hazsartos anyuka lettem Shocked , de azert imadom a kolykot szoval varom a jobb napokat...

29beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Kedd 7 Dec. - 20:50:23

MSe

MSe

Djulia, tudd meg hogy nem csak te vagy ilyen helyzetben... nalunk is volt ilyen idoszak, es ket megoldast talaltunk ra: egy heten egyszer apa aludt a kicsicsajjal, es en atkoltoztem a masik szobaba hogy tudjak pihenni, vagy napkozben apa elment vele setalni 1-2 orat amig en aludtam... mert a pihenes hianya es a turelem hatara kozott nagyon nagy a kapcsolat:))))))
Remelem nem tart sokaig nalatok sem, mindjart maszni kezdtek, es akkor nappal jobban kifarad es talan tobbet alszik ejszaka is.

30beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Kedd 7 Dec. - 21:09:43

Djulia



Jaj Mse, jó hallani h mashol is volt igy, de javult a helyzet. nekem anyosom szokott itt aludni neha, mikor nagyon hulla vagyok, napközben nem tudok aludni, de egy hete lefekszem mindig mikor Ákos hatha idovel aludni is sikerül. A fáradság néha a legrosszabbat hozza ki belőlem, aztán apan megboszulom mikor itthon van, sajnos mostanaban sokat kell uton legyen talan ez is tesz ra egy lapattal. Na de varom a jobb napokat Very Happy Very Happy Very Happy

31beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Vas. 12 Dec. - 1:08:39

MSe

MSe

Latom itt nagy a csend ujra, mindenki elfoglalt. En voltam vizsgazni csutortokon es penteken, es az este nagyon csalodottan jottem haza, miert megy minden mindenutt "szep szemre" es nem tudasra? de hat ez van nalunk, sikerult a vizsgam, de a vegso jegyet nem mondtak meg, csak azoknak akiknek nem sikerult..

A jovo vasarnap eskuvore kell menjunk Kolozsvarra, es ha jonnek a szuleim is, akkor lehet hogy veluk hazamegyek Gyergyoba a kicslanyommal. Sajnos apunak dolgoznia kell es o nem tud velunk jonni. De Szilveszterre visszajovunk, es a csaladban szeretnenk fogadni az Uj Evet.
Ti mar dontottetek-e arrol hogy hol es hogyan toltitek az Unnepeket? Gondolom hogy a Karacsonyt a legtobben a kisebb- nagyobb csaladi korben, de a Szilvesztert?

32beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Vas. 12 Dec. - 7:34:40

Damara


Moderátor

Mivel a csajok szerre kaptak a szurikat es eleg sok volt a mindennapi tennivalom, sajnos igy nem jutott idom irni. De egy csendes oraban behozom a lemaradast.
Gratulalok a vizsgahoz Emese. Tudod, hogy azt mondjak nem a jegy szamit!
Ne keseregj. Nem eri meg.
Na es gratulalok a kis picuri kislanyhoz. Very Happy Meglatod tenyleg milyen jo lesz, hogy egy csomo cuccot nem kell megvegyel. Esetleg egy ket unneplot.
Majd jovok a karacsonyi keszulodessel es menuvel, meg a tobbivel ami erdekel Djulia. Addig is megoszthatod a sajat terveidet velunk.
Nyugodtan nyithatsz egy uj temat is ezzel kapcsolatban.
Na megyek aludni, mert keso van.
Puszi mindenkinek.

http://www.hannaglow.blogspot.com

33beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Vas. 12 Dec. - 21:38:40

MSe

MSe

Damara, az a gond hogy itt a jegy is szamit, azert is ment ismeretsegre, minel nagyobb a vizsgajegy annal nagyobb a fizetes, es annal hamarabb kapsz munkat... de hat ez van... en meg utalok "nyalni", dehat lehet hogy a vegen meg kell tanuljak ha ervenyesulni akarok ebben az orszagban.

34beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Szomb. 18 Dec. - 15:12:29

Damara


Moderátor

tenyleg a jegy szabja meg a fizetésedet?

http://www.hannaglow.blogspot.com

35beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Kedd 21 Dec. - 2:23:46

MSe

MSe

Damara, bizonyos szazalekban az is szamitati fog.

36beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Kedd 21 Dec. - 15:33:37

Damara


Moderátor

Na, megbeszélünk egy találkozót az ünnepek alattra?
Én lennék a házigazda Very Happy

http://www.hannaglow.blogspot.com

37beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Szer. 22 Dec. - 0:51:04

MSe

MSe

Smile kedves vagy Damara... mi amugy most mar Gyergyoba vagyunk az estetol a kislanyommal, es a jovoheten valamikor megyunk innen haza..de az a baj hogy nagy a rokonsag es mindenki elvarja hogy meglatogassuk, na de hatha sikerul valahogy beszoritani meg egy kiruccanast..

38beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Szer. 22 Dec. - 3:59:56

Damara


Moderátor

Igen?
Holnap mi is megyünk gyergyóba, vagyis szerdán és ha nem vagy túl elfoglalt pár percre mi is meglátogathatunk. Ha nem zavarunk persze.

Csengess meg egyet délelött és visszahivlak, csak hogy tudjam melyik a te számod, mert 2 is van talán az én névjegyzékemben.

OK?

http://www.hannaglow.blogspot.com

39beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Szer. 22 Dec. - 4:06:45

Damara


Moderátor

Na és Djulia, te merre vagy?
Na meg Té.? Te jösz haza? A nyaklánc már rég vár reád Very Happy És persze én is.
Puszi mindenkinek.

http://www.hannaglow.blogspot.com

40beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Szomb. 25 Dec. - 3:33:32

MSe

MSe

Bekes Aldott Unnepeket kivanok minden forum tagnak, szulessen meg a kis Jezus a mi sziveinkbe is, sok-sok szeretetet es oromet hozva magaval.

41beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Szer. 29 Dec. - 21:36:58

Damara


Moderátor

Bocsi Mse, hogy nem jelentkeztem újra, de kórházban voltunk és még mindig nem vagyunk teljesen meggyógyulva, úgyhogy inkább elhalasztanám a látogatást máskorra.
További kellemes ünnepeket mindannyiotoknak!

http://www.hannaglow.blogspot.com

42beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Pént. 31 Dec. - 15:46:12

Damara


Moderátor

Boldog Új Évet kivánok mindenkinek!

Remélem az új esztendő kicsit bőségesebb lesz az egészséggel, mint idén, nekem csak ennyi kivánságom lenne.

Ti mit kivántok az új évtől?

Na és hol buliztok?

http://www.hannaglow.blogspot.com

43beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Hétf. 3 Jan. - 19:34:26

MSe

MSe

Boldog Uj Evet mindenkinek!

Azt kivanom nektek is amit magamnak: egeszseget, bekesseget, es sok turelmet a gyerekekhez es a felnotekhez egyarant, es nem utolsosorban sok szeretetet a szivunkbe.

Mi az este ertunk haza, es meg nem pihentem ki az utazas faradsagait.

Damara nagyon sajnalom hogy ennyire betegek voltatok, remelem azota mar javult a helyzet. Majd talalkozunk a nyaron, hacsak ti meg nem latogattok az elott, mert mi nem hiszem hogy arra mennenk hamarabb. Most mivel csak en voltam Gabikaval, nem volt autonk amivel setalgassunk.

Az Uj evet Brassoban koszontottuk, a sogornomeknel. Ejfelkor a ferfiak kimentek a foterre, de mi , az anyukak otthon maradtunk a gyermekekkel. Lesz ez meg maskepp is csak nojenek a kis csemetek egy cseppet Smile

44beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Kedd 11 Jan. - 17:53:52

MSe

MSe

Ugy latszik mindenki nagyon elfoglalt. Senki sem meselte el hogy toltotte a mult ev utolso napjait... En meg nem ertem vegere a mosasnak, annyi gyult es nehezen szaradnak.. kozben addig jutottunk a gyerekszoba keszitesevel, hogy mar csak meszelni kell, aztan padlot csiszolni..lakkozni(ugy dontottunk hogy meghagyjuk a regi deszka padlot, mivel eleg jo allapotban van meg, es sokkal melegebb mint a szallag parketta). Szeretnenk befelyezni mielott megszuletik a kisbaba, remelem sikerul... igy nem unatkozunk, habar en csak a szokasos hazimunkaval foglalkozom, a tobbit a parom vegzi...ti nem aruljatok el mivel vagytok elfoglalva?

Damara remelem jo hireid vannak a lanyok egeszsegerol..

45beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Kedd 11 Jan. - 21:08:03

Damara


Moderátor

Sziasztok. Már éppen nagyon elkeseredtem, amiért senki sem igazán akaródzik irni, de nagy meglepetésben volt részem, mikor beléptem és megörvendtem, hogy te legalább hűséges vagy Mse Wink
Szép elfoglaltsában van részetek, sok türelmet kivánok a munkálatokhoz.
Na, megjött a tanitványom. Még irok ha vége az órának.

http://www.hannaglow.blogspot.com

46beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Szer. 12 Jan. - 16:33:23

Damara


Moderátor

Na, nem most ment el, csak a tegnap már eltelt az idő és kellett gyorsan főzzek is, mert a párom hamarabb hazaérkezett és aztán eltelt a délután egy szempillantás alatt.

Az Ünnepek nagyon szépen teltek nálunk, leszámitva, hogy minket a két csajszival Karácsony napján engedtek haza a kórházból, és itthon se főzve, se sütve, és teli a ház vendéggel.

Szerencsére hálát adhatok az égnek, hogy a szüleim megkészitették a töltöttkáposztát és felpakoltak tésztával, mert egyébként biztos bécsit vacsoráztunk volna Szenteste nevében.

Na és a párom ügyesen tartotta itthon a frontot a húgával. Fát diszitettek, rendet raktak, a hütőt feltöltötték, úgyhogy minden rosszban van valami jó. Rájöttem, hogy milyen odaadó és aggódó apuka az én párom!

Úgyhogy a kezdődő vagy már régebbecske kialakult depresszióm lassan elmúlt Laughing

A Szilveszterünk is jól telt. Ismerősöknél voltunk, sok finomat ettünk , ittunk.
Szóval szépen, csendben elteltek az ünnepek.

http://www.hannaglow.blogspot.com

47beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Csüt. 13 Jan. - 20:34:48

Djulia



BUEK lanyok, hat rettenetesen elvagyok maradva itt, ne haragudjatok.
Karacsony itt volt nalunk Parajdon, edesanyammal, tesomekkal es anyosekkal, nagyon szepre sikeredett, szilvesztert ataludtuk Very Happy Very Happy Very Happy . Ákos alvasa meg rosszabb mint volt, van h 2-3orat is sir ejszaka, nem akar aludni, inkabb jatszana, de azt megsem lehet Shocked igy en tovabbra is hulla vagyok, apaval veszekszem es magammal Very Happy , de tovabbra is remenykedem renduletlenul a jobb idokben.
Damara szornyu lehet h ennyit betegeskednek a lanyok, de altalaban az ilyen kisgyerekekbol lesznek az egeszseges felnottek, tudom h sovany vigasz Crying or Very sad
Mse en csodallak csak ennyit tudok most mondani

48beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Pént. 14 Jan. - 3:00:49

MSe

MSe

Djulia orulok hogy irtal, nincsen rajtam semmi csodalnivalo...es az alvassal mi sem allunk nagyon jol... es nem tudom mi lesz amikor majd a szuleszeten leszek, hiszen a kislanyom csak velem akar aludni, hiaba probaltuk mar apuval is... de ejjel megebred, es ha nem erzi hogy en vagyok mellette meg nem all a sirasbol.... velem is megebred 4-5-szor is egy ejjel, de megtapogat a kezevel, hogy ott vagyok-e, elveszi a teajat es vissza-alszik.

Remelem nalatok is hamarosan valtozik majd a helyzet.

A tobbiekkel mi tortenhetett, hova tuntek el a tobbi lanyok, anyukak??? vagy lehet hogy meg nem pihentek ki az unnepek faradsagait... hiszen egy nonek akkor van a legtobb tennivaloja hogy a csalad tobbi resze, es a vendegek jol erezzek magukat, nemde?

49beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Pént. 14 Jan. - 16:16:03

Damara


Moderátor

Djulia, valószinűleg a fogacskái vannak elindulva.
Emlékszem Hanna 6 hónapos korától már megkezdte az éjszakai sirásokat, sokszor már nagyon fárasztó és idegesitő volt, de lassan túl lesztek ezen is. Kitartás!

http://www.hannaglow.blogspot.com

50beszelgetesek - Page 2 Empty Re: beszelgetesek Hétf. 24 Okt. - 20:13:39

MSe

MSe

Nem igazan tudok a "jo reggelt" topikba irni, mivel elegge kesonkelo lettem...a kicsinek bujnak a fogai, igy ritka az az ejszaka amikor aludni hagy, de legalabb reggel hagyjak hogy aludjak altalaban 9 oraig...azutan meg mire befejezem a reggeli ritualekat: oltoztetes, agyvetes, reggeli stb es sikerul elinditani a szamitogapet mar del van es azon kezdem torni a fejem hogy mi is legyen az ebed...ezert ugy gondoltam inkabb ide irok Very Happy

Na de nem errol akartam irni, hanem azon gondolkodtam el hogy miert ez a nagy erdeklodes e forum irant? Talan az erdelyi anyukaknak nincs mondanivaloja, vagy nincs erdeklodes a hasonlo helyzetben levo anyukakkal valo kapcsolatteremtesre? Nem tudom mi az oka ennek a csondnek...pedig ez a forum szerintem azert volt letrehozva hogy kapcsolatokat teremtsunk az anyukak kozott. Hiszen gyermeketnevelni nem is olyan egyszeru feladat, es ezt nem tanitjak sem az iskolaban, sem az egyetemen...szamomra sokat jelent ha nehez helyzet eseten rajovok arra hogy masok is ateltek mar azt amin en eppen atmegyek...en ugy kepzelnek el egy ilyen forumot ahol tarsaloghatok szabadon barmirol ami engem foglalkoztat...mint regen falukon amikor a szomszedok kiultek a kapu elutt levo padra es megvitattak a falu dolgait...csakhogy eltuntek mar a padok, egyre zarkozotabbakka valtunk, es egyre jobban atveszi a monolog a dialogok helyet...

Valaszreakciokra varok...maskepp ismet hasznalni fogom a YMessengert hogy Damaraval tovabb folytathassuk eszmecsereinket, hisz ugy tunik mast ugysem erdekelnek irasaim.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 3 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.