Erdélyi Kismamák Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Erdélyi Kismamák Fóruma

Erdélyi Kismamák Fóruma


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Szulesem tortenete

3 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Szulesem tortenete Empty Szulesem tortenete Csüt. 21 Okt. - 23:04:05

MSe

MSe

Van aki szivesen emlekezik, van akit nem eppen kellemes emlekek fuznek azon egyedi pillanathoz amikor gyermeket megszulte. Itt elmeselhetjuk egymasnak hogyan tortent. No ki kezdi?

2Szulesem tortenete Empty Re: Szulesem tortenete Pént. 22 Okt. - 4:25:22

Damara


Moderátor

Mi lenne ha te kezdenéd?
Kiváncsian várjuk a történetet.

http://www.hannaglow.blogspot.com

3Szulesem tortenete Empty Re: Szulesem tortenete Szer. 10 Nov. - 19:12:05

MSe

MSe

Latom toredekeket kedtek masok is meselni, e temahoz kapcsolodo topikban...de itt is szivesen olvassuk ha van erotok ujra atelni a tortenteket.

Damara keresere megprobalom leirni a nalam tortenteket. A terhesseg 38-dig hete volt, egesz nap a frissen meszelt haloszobaban takaritottam este kesoig. Aztan letusoltam es ejfel korul agybabujtam. De nem aludtam sokaig mert egy orakor arra ebredtem hogy elfolyt a magzatviz. Gyorsan felkoltottem a paromat, aki nem akarta hinni hogy mar "eljott az ido". Aztan szedelozkodtem, meg megkertem a paromat hogy segitsen alol megborotvalkozni hogy a korhazban ne kelljen, es indultunk is a korhazba, hisz csupan 100 km-es ut vart reank..de a fajasok eleg ritkan jelentkeztek. 3 orakor mikor megvizsgalt a gardas rezidens orvos 3 cm tagulas volt meg csak.
Szerencsemre nem volt senki, rajtam kivul a vajudo szobaban, igy megengedtek hogy a parom mellettem maradjon egesz reggelig. Azt elfelejtettem mondani hogy amikor a szuleszetre ertunk, habar tudtam hogy az elso emeletre kell menjek, de en megis felmasztam a harmadik emeletig es vissza a lepcsokon, mert azt olvastam hogy ez segit. Majd vajudas alatt probaltam terdrugozasokat csinalni ahogy a fajasok engedtek..es gondolom ez is sokat segitett, mert 6 orakor mar 8 cm-es tagulasom volt, es akkor mar nagyon gyakran jottek a fajasok, kertem is hogy hivjak az orvosomat (nem akartam ejjel behivatni ha nem muszaj, de reggel 6-kor mar valosaggal koveteltem). 6:45 kor kikuldtek a paromat, mert ugye nalunk meg hivatalosan nem engedik hogy az apukak is jelen legyenek...es utanna minden olyan gyorsan tortent..jott az orvos, felultettek a szuloasztalra...es 7 orakor mar sirt is a kislanyom. Megmutattak, es elvittek, ahogy irtatok ti is...de aztan 3 ora mulva mar hoztak is az elso szopizasra..az volt eletem legboldogabb pillanata. Majd par oraval kesobb mikor atkoltoztem egy masik szobaba, ott magam melle kaptam a babat, mivel a szuleszeten nem sokkal azelott indult a "rooming in" program.

4Szulesem tortenete Empty Re: Szulesem tortenete Szer. 17 Nov. - 15:06:46

Damara


Moderátor

Már akkor elolvastam amikor megirtad a szülésed történetét. Nagyon csodálatos lehet minden kismama számára, gondolom én.
Hát akkor neked hamar ment.
Örülök ennek, és főleg , hogy minden baj nélkül átestetek a szülésen.
Hogy ezt miért irom, hát megtudjátok, mikor nekem is kerül 5 percem, hogy leirjam viszontagságos első szülésemet. Rolling Eyes

http://www.hannaglow.blogspot.com

5Szulesem tortenete Empty Re: Szulesem tortenete Szer. 17 Nov. - 15:38:36

Lilla



Mielott szultem, nem akartam masok tortenetet hallani, nem akartam h befolyasoljon. Erzelmeimben. Mert szulest lattam mar eloben, de az erzelmi resze az mas...Attol tartottam h nehogy szorongova tegyen.
Aztan miota szultem, nagyon szivesen olvasom mas szulestorteneteit is. Most mar nem erzem annyira h befolyasolna, mivel van sajat tapasztalatom Wink
Szoval jo, h kezdtetek meselni, jovok majd en is.
Olyan jo olvasni, h az anyak egyre tudatosabban keszulnek a szulesre, egyre tajekozottabbak (pl: jo lepcsozni, terdrugozasok).
Nagyon fontos h tudjuk kb mire varhatunk, mivel segithetjuk mi a folyamatot.
Gratulalok MSe. Az elozetes informalodashoz, a gyereked szuletesehez

6Szulesem tortenete Empty Re: Szulesem tortenete Szer. 17 Nov. - 15:45:35

Damara


Moderátor

Igen, és mi van akkor Lilla, amikor te sétálni szeretnél vagy guggolni az ágy mellett, vagy akármit, ami sgitené a méhszáj nyilását de a szülésznő az aki nem engedi és állandóan szid hogy feküdjél le mert szükséged lesz az erődre! Mad
Én az elsővel igy jártam, hát igaz éjszaka vajúdtam és ő nyugodtan szeretett volna pihenni a mellettem levő ágyban és nem azt lesni, hogy éppen milyen pózt veszek fel vagy esetleg segitsen sétálni, mozogni. Evil or Very Mad Éppen ezért ki is húzódott a vajúdásom estétől reggelig.

http://www.hannaglow.blogspot.com

7Szulesem tortenete Empty Re: Szulesem tortenete Szer. 17 Nov. - 15:51:27

Lilla



Szomoruak ezek a dolgok. Es bosszantoak, felhaboritoak. Mert vagy nem tajekozott a szuleszno: jobb a fuggoleges helyzet vajudni vagy csak kenyelmes (ne legyen gondja rad). S itt jon be az, h milyen jo lenne ha valaki veled lehetne, egy hozzatartozo, anyad, ferjed, egy dula. Barki. Aki leveszi az ilyenfajta segitest a szulesznorol s te magad is jobban el tudsz lazulni vele, mert ismeritek egymast.

8Szulesem tortenete Empty Re: Szulesem tortenete Szer. 17 Nov. - 15:53:46

Lilla



Mert a szules kozben nincs ero a kulso vilaggal valo vitara/megharcolasra. Hallgatni meg ugyanugy keslelteti a folyamatot.
Errol szol(na) a szules haboritatlansaga.
Nagyon sajnalom.

9Szulesem tortenete Empty Re: Szulesem tortenete Vas. 27 Márc. - 22:42:37

Damara


Moderátor

Mse, mikor osztod meg velunk a masodik kislanyod szuletesenek tortenetet?

http://www.hannaglow.blogspot.com

10Szulesem tortenete Empty Re: Szulesem tortenete Hétf. 28 Márc. - 5:27:43

MSe

MSe

kicsit nem fura hogy csak en meselek az ilyesmirol? Wink varom hogy mas is megossza velunk a tapasztalatat, aztan meg en is meselek, igerem.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.