Erdélyi Kismamák Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Erdélyi Kismamák Fóruma

Erdélyi Kismamák Fóruma


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Mit vigyünk magunnkal a kórházba?

3 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Mit vigyünk magunnkal a kórházba? Empty Mit vigyünk magunnkal a kórházba? Vas. 7 Nov. - 5:46:41

Damara


Moderátor

Exclamation

http://www.hannaglow.blogspot.com

2Mit vigyünk magunnkal a kórházba? Empty Re: Mit vigyünk magunnkal a kórházba? Csüt. 18 Nov. - 5:24:34

MSe

MSe

Ime mit vittem en magammal a korhazba:

Magamnak:
- haloing (3 db)
- furdokoppeny vagy haziruha
- papucs
- bugyi (vagy 10 db)
- zokni (2-3)
- szoptatos melltarto
- torulkozok
- vatta es szeles gez (mivel nem engedtek a betet hasznalatat)
- WC papir
- tisztasagi eszkozok (szappan, izadsaggatlo, fesu, fogkefe, fogpaszta, kremek (kez, arc), ajak-balzsam, nedves es szaraz papirzsepkendok, fulpalcika)
- szoptatosbetet (akinek sok a teje)
- evo-, ivoeszkoz (csesze, pohar, tanyer, kanal,kes, villa, )
jegyzetfuzet + iroszer

A babanak:
- pempers
- krem a popsinak
- nedves torlokendok
- pledecske
- bebi ruhak (kezeslabas, vagy kosztumocske)
- bady (5-6 db)
- sapka (min 2), kesztyu (hogy ne karcolja el magat), zokni
- torulkozocskek
- cumisuveg es uvegmoso (ha veletlenul nincs teje a mamanak)

kb ennyi...de minden korhazban mas...

3Mit vigyünk magunnkal a kórházba? Empty Re: Mit vigyünk magunnkal a kórházba? Pént. 19 Nov. - 15:58:47

Damara


Moderátor

Nálunk a szülészeten nem engednek a saját ruhádba öltözni és a babát is a kórházi ruhácskákba öltöztetik. Viszont nem kell mondjam, milyenek azok.
Az anyukáknak való hálóingek és köpenyek elég jó állapotban vannak, de akkor is jobban érezné magát szerintem mindenki a sajátjában.

Ami a listát illeti, az nálunk kb. igy néz ki
-steril vatta, géz (amibe csavarhatod a vattát, hogy ne ragadjon a vágásba)
-tisztálkodó szerek (fogkefe, fogpaszta, tusfürdő, stb.)
-törülközők
-alsóneműt nem engednek, de mikor a vizit lejár általában mindenki magára kapja a bugyit Surprised )
-melltartót én is vittem, de egyáltalán nem használtam
- Garmastan kenőcs a mellekre, már az első napokban berepedezett a mellbimbóm a szoptatástól
-zokni
-papucs
-evőeszközök, pohár, szalvéta
-popsitörlőnek én is hasznát vettem szülés elött, mivel nem engedtek mosakodni, tusolni vajúdás közben
-én még keresztrejtvényeztem is a fájások között Very Happy

A babának popsitörlőn és pelenkán kivűl semmit nem engedtek bevinni, sem cumisüveget, sem tejport, semmit, ők mindent adnak cimszóval.
De volt olyan babásnővér amelyik nem akart 5 ml-nél több tejet adni a gyermeknek, mert nem hitte el, hogy nincs tejem pedig éjjel nappal szoptattam, mégis orditott az éhségtől. Majd miután kapott egy kis zsebpénzt a nagy tábla csoki mellé akkor már egyből volt több tej is. Twisted Evil

http://www.hannaglow.blogspot.com

enyk

enyk

Nem csufsagbol csak barmilyen veletlensegre:
-kezi hordozhat telefon es toltoje
-egesugyi szesz (nalunk a megyein gyakran megtortenik ,hogy nincs)
-ragtapasz

5Mit vigyünk magunnkal a kórházba? Empty Re: Mit vigyünk magunnkal a kórházba? Csüt. 19 Május - 21:27:59

MSe

MSe

Es jo tudni hogy vannak dolgok amivel segithetjuk a tagulast szules kozben, es nem minden korhaz rendelkezik veluk. Nekem az orvosom ajanlotta a Scobutil kuppot, amit elore megvasaroltam a gyogyszertarbol, es szerintem segitett. (de orvosi felugyelet mellett kell hasznalni, hiszen az orvos vagy a babasszony tudja megmondani hogy mikor erdemes hasznalni hogy a maximalis eredmenyt nyujtsa.)

6Mit vigyünk magunnkal a kórházba? Empty Re: Mit vigyünk magunnkal a kórházba? Pént. 20 Május - 15:05:00

Damara


Moderátor

Nahat, errol meg nem is hallottam.
Es tenyleg segitett?

http://www.hannaglow.blogspot.com

7Mit vigyünk magunnkal a kórházba? Empty Re: Mit vigyünk magunnkal a kórházba? Szomb. 21 Május - 16:08:59

MSe

MSe

A babasszony azt mondta hogy gyorsitja a tagulast. Minden esetre minden hamarabb ment mint eloszor, pedig lepcsozni nem volt lehetosegem, sem gugolast csinalni nem tudtam mivel perfuzio ment a karomba (azzal inditottak be a szulest), es fekudnom kellett az agyban.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.