Erdélyi Kismamák Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Erdélyi Kismamák Fóruma

Erdélyi Kismamák Fóruma


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Babaalvás, tippek, trükkök, álombaringató praktikák

3 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

Djulia



Question

Djulia



Sokat olvasgattam még Ákos születése előtt is, ezzel kapcsolatban, megrémitettek a legnépszerűbb alvástanitó módszerek: hagyjuk sirni, ellenőrzött sirás, felvesz-letesz, mézes madzag, stb, sorolhatnám..., mind sikerrel kecsegtetnek, de milyen áron... Azt sem értettem h minek kell aludni tanitani, ráadásul h egyedül, egy kisbabát, enni sem eszik egyedül, wc-re sem megy stb., akkor miért kellene épp aludnia egyedül??? Persze ez csak az én véleményem én igy látom a dolgokat...

Aztán Ákos születése után igen ötletesnek kellett lennünk, mert nem igen akaródzott aludni a kis drágámnak, ringattam, susogtam, énekeltem, éjszaka kocsikáztunk, hintaszéket vettünk stb., szerencsére rátaláltam a kendőre, sokat segitett, azt mondhatnám h vissza rántott a mélységből az alvás területén.
Most úgy vagyunk h sokszor nem is igényli h vigyem, betehetem a kiságyba ott ülök mellette simizem az arcát és nyomom halkan a "rámás csizmát visel a babám"-ot v valami hasonlót és már alszik is, persze nem mindig, de neki is vannak rossz napjai...
Délután a saját örömömre is, kimegyünk sétálni megnézzük a kutyát aztán hozzám bujik és megy a szundi.
Este fürcsi-cici-szundi a rituálé, de éjszaka hm, néha nagyon kemény, egyszerűen csak nem akar aludni, mondikál, aztán sirni kezd, akkor simi, cici, egy kicsit megnyugszik, néha csak hánykolódik, simizem megnyugszik, aztán kezdjük előlről, van olyan is nagy ritkán h alszik 5-ig, vagy csak 2x kel fel, szopizik és megy a szunya...
Szóval nálunk igy van, néha úgy aludnék egy jót, de reggel mikor felébred és rám mosolyog, akkor el is felejtem h milyen hosszú is volt az éjszaka Wink persze napközben mikor csukódik le a szemem rögtön eszembe jut Very Happy Very Happy Very Happy

MSe

MSe

Az elejen kocsiban ringattam, enekeltem... majd rajottem hogy ha bekapcsoltam valamilyen haztartasi gepet (pl porszivot) mindjart elhallgatott es hamarabb elaludt, igy egy idoben hajszaritoval az agya mellett aludt el. Majd miutan elvalasztottam, eves kozben elaludt, a cumisuveggel a kezeben, kesobb a tea-ivaskozben. Most is teaval alszik el, de oda kell bujnom melleje es atoleljem, ugyanakkor o is ramteszi a szabad karjat amig elalszik.

Damara


Moderátor

Szerencsére nálunk az alvással nem volt soha egyik lányommal sem gond. Mindkettő már pár hetes korában átaludta az éjszakát és azóta is alusznak.

Voltak időszakok, mikor kicsit nyűgősebbek voltak, felébredtek, fájt a foguk, velünk akartak aludni, de szerencsére ezek csak ilyen időszakos problémák voltak.

Hanna szépen elalszik már egyedül is a helyén, de mégis inkább úgy szeret elaludni, hogy hozzám bújik. Dóri pedig az apjához, úgyhogy el van osztva. Very Happy

Álombaringatós praktikának amúgy azt tudom ajánlani, hogy az esti hancúrozás után jöjjön egy jó kis pancsikálás, majd az esti szopi és máris alszik a baba. Nálunk ez a sorrend bevált.

http://www.hannaglow.blogspot.com

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.