Erdélyi Kismamák Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Erdélyi Kismamák Fóruma

Erdélyi Kismamák Fóruma


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Babahordozók: kenguru, mei-tai, wrap-tai, szling

+2
Damara
Djulia
6 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Go down  Üzenet [2 / 2 oldal]

Lilla



Fotozd le magad, mikor felkotod magadra, s utolag is tudsz akkor gondolkozni, h mi lehet a gond... Akar el is kuldheted a fotot, gondolkozhatunk tobben raja. Nem tudom, h melyik kotest probaltad: a batyut vagy a masikat, hati keresztkotest (amit kiesesbiztosnak irtam, a video bwcc-back wrap cross carry). Pl. a vallpantokat lehet maskepp is vinni (adott esetben a valladra lehuzni az anyagot, nem csak a vallad folott vinni)

De nem szeretnem nagyon elvinni a temat (ennyire elmelyulni benne, h bwcc meg egyebek Wink ), szoljanak bele masok is.

MSe

MSe

En nem nagyon tudok hozzaszolni, mert nem hasznaltam kendot...csak mar mint irtam klaszikus kenguruzsbet, de en is megprobaltam a hatamra is felvenni...es azt eszrevettem hogy sokat szamit a magassag.

Lilla



Majd a kovetkezo gyerkocnel hasznos lehet egy kendo.... 15 honapos gyerek nem biztos h szeretne most mar a kendo adta szoros erzest, de amelyik gyerek ujszulottkorban kezdte, mig meg imad anyahoz szorosan bujni...
S ket kicsivel sok talalekonysagra lesz szukseged Smile s meg egy par kezre:)
DE nem akarlak meggyozni, csak mint lehetoseg irom.
Az elejen ezert is jo a kendo: a kicsinek a cici kell s anya kozelsege... s a kendoben meg oriasiakat alszik majd....
Idovel meg egyertelmuen jelez h le akar szallni a foldre a kendobol.
Egy jo kozepkategorias kendo (pl Nandu) ara valahol 130-160 lej korul mozog.(kozepkategoria ala nem mennek) Most ez igy lehet sok, de szerintem tobbszorosen megeri az arat. S ezt lehet hasznalni 20 kiloig kb. Azaz mig hagyja magat hordozni. Vannak rugalmas hordozokendok is, amiket lenyegesen konnyebb kezelni (kovetkezo gyermeknel szeretnek egyet venni), 6000 Ft koruli aron: ezt par honapig lehet viseleni csak, mert utana a nagyobb suly miatt kezd kenyelmetlen lenni a hordozonak. Viszont egy kendot kis aresessel el lehet adni majd, mert egy gyerek nem hasznalja el.

Ha en tudom szules elott mindazt, amit ma tudok (milyen jo a kendo, milyen bujos babat hoz a golya Wink ), akkor csak egy esernyobabakocsit vettunk volna (amibe masfel ev utan ultetem a gyereket, addig alig hasznaltuk, tiszta penzkidobas volt).

Persze tudom, h a legkonnyebb az lenne ha a gyerek alszik jo sokat a kisagyaban s ul szepen a babakocsiban, de a tapasztalat az mutatja, h egyre kevesebb ilyen gyerek szuletik Smile

MSe

MSe

Nem vagyok kendo ellenes, sot en is gondoltam mar hogy a kovetkezo babaval kiprobalom. Babakocsit mi is ritkan hasznaltunk, es 7 honapos kora utan nem is akart beleulni, fekvesrol ne is beszeljunk. De jol fogott az elejen, mivel ejszaka belefektettem es abban ringattam az agyam mellett, csak ugy hallgatott

Lilla



Igen, ereztem, h nem vagy kendo ellenes Smile
Csak nem akarok tulsagosan nyomulni a kendozessel Smile

Ha komolyabban erdekel a tema, talalkozhatunk egyszer mikor josztok Tvarra vagy mikor mi megyunk hazafele a nagyszulokhoz (Lugoj-Deva iranyaba megyunk). Megmutathatom az en kendom, par fogast, stb Smile

Lilla



jaj, olyan ismeros ez, h mindent megtennek csak ejszaka aludjon a kis draga =))

Djulia



Jaj Lilla milyen kár h nem vagy hozzám is közelebb .
Csinálok képet,hátha tudtok segiteni, a kiesés biztost próbáltam, a másikat is csak abban mintha lötyögne a prücsök , egyrészt ott a baj h nem sikerül teljes szélességében az anyagot feszesre húznom, másrészt lehet még magasabbra kellene tegyem, a férjem szerint jól van olyan mint a filmen, de én érzem h nem teljesen jó.
Csipőre jobban megy, ma úgy porszivóztunk, Ákos is fogta a csövet Very Happy

És bocsi h mind ezen lovagolok. most ez a legnagyobb gondom Very Happy Very Happy Very Happy ...és h bárcsak aludna éjszaka Ákos... Very Happy , de majd 18 éves koráig csak megoldjuk ezt az alvókát Very Happy Very Happy Very Happy

Lilla



Amiben mondod, h lotyog a prucsok, az a batyu, igaz?
Nagyon fontos a batyu eseteben, h miutan a gyereket a hatadra teszed es egy retegben az anyagot rajta szetterited, azutan az anyagot a valladra vezetve redonkent huzd meg szorosra s csak azutan vezesd hatra a honod alatt. Ha nem huzod meg redonkent akkor a gyerek fenekenel jo feszes az anyag, de a gyerek hatan laza s ezert dolongel a gyerek a hatadon.

Lilla



En ugy szoktam h feldobom a gyereket a hatamra, az anyaggal s meg elore dolve maradok mig meghuzom az anyagot redonkent. Altalaban a kezem nem a vallamnal van, tehat nem ott huzom az anyagot, hanem "lennebb" fogom az anyagot (a gyerektol es vallamtol disztalisan Smile ): kb a vallamtol merve 3 arasznyira. Azert fogom es redozom olyan lent, h mikor viszem majd hatra a honom alatt az anyagot a gyerek laba es feneke ala, akkor ne kelljen ujra atfogjam es ezalatt lazuljon meg az anyag a gyerek hatan.

Djulia



Na ezt nem jól csináltam, mert nem redőnként húztam, amúgy is széles nagyon a kendőm.
Egyelőre Ákos csak 15-20percig akar háton lenni, remélem ez változni fog, valamiért nem szereti , lehet csak meg kell szokja?...nem tudom... nem erőltetem ...

Admin

Admin
Adminisztrátor

Kérhetünk fotókat is rólatok, amint a hátadom csücsül a kis prücsök? Very Happy

https://kismama.hungarianforum.com

Djulia



Igen persze, csak mostanság kettesben vagyunk Ákossal, igy nincs ki fotózzon

Lilla



En sem csinaltam jol az elejen, idovel jottem ra, mit kell maskep csinaljak.

Idovel megszokja h a hatadon mas az erzes... Idovel meg aztan (mikor kezd jarni), mar nem akar olyan sokat rajtad logni, inkabb menni akar majd Wink Ilyen az elet Smile Mire megszoktuk h rajtunk "log" a gyerek o mar lekerezkedik Wink

Fotozd magatokat tukorben Wink

MSe

MSe

Koszonom Lilla a felajanlast, az tenyleg nem volna rossz hogy lassam a valosagban is nem csak a netten a kendot es hogy hogy kell felkotni vele a babat. Szivesen latlak barmikor erre jartok (es nemcsak Lillat, hanem barkit a "forum csaladbol"), a cimunk Igazfalva ( Dumbrava ), 232 szam. A fo-ut mellett lakunk, a Faget feloli faluvegetol a 3-dik haz.

Lilla



Koszi a meghivast, a csaladi programunk eleg suru a kovetkezo par honapra, de hatha osszejon, hogy talalkozzunk Smile

Djulia



Damara


Moderátor

Édesek vagytok!!! Ahogy összebújtok....hát az valami!!! Very Happy

http://www.hannaglow.blogspot.com

Damara


Moderátor

Birod még a kis Ákost Djulia?

Na és te Mse, hogy birod a pocakoddal a lányodat?

Emlékszem, engem annyit szidtak, hogy ne emelgessem Hannát mig terhes voltam, de hát az nem úgy megy. Egész nap egyedül voltam vele, más nem volt aki hordozza rajtam kivűl és hát még ugye Ő is kicsi volt, nem mondhattam neki, hogy járjon a saját lábán. De szerencsére nem volt semmi gondom.

http://www.hannaglow.blogspot.com

MSe

MSe

Amikor otthon vagyunk nem kell sokat cipeljem, ha olbe kerezkedik akkor leulok es ugy veszem fel, de ha kimentunk a kapun akkor teljesen mas a helyzet. Engem is folyton szidnak, de megsen birom hallgatni hogy mas oleben egyfolytaban nyafogjon...es cipelem orommel, meg birom.

Damara


Moderátor

Kivancsi lennek, hogy allsz a hordozassal Mse? Mikor melyiket cipeled?

Bevallom, nalunk olyan is volt, hogy egszerre mind a kettot fel kellett vegyem, hogy ne legyen feltekenyseg.

Meg most is estenkent osszevesznek, mikor a tejet isszak, hogy melyik uljon az olombe, ezert sokszor mindketten oda kerulnek, egyik az egyik labamra, masik a masik labamra Very Happy

http://www.hannaglow.blogspot.com

MSe

MSe

Szerencsemre Gabyka nem nagyon "oles", amiota megtanult jarni, elegge onallo lett...vagyis csak amikor nyugos, beteg, vagy eppen megutotte magat akkor kell felvennem. A tejet az agyban issza meg, csak oda kell fekudnom melleje. Amugy ejjel mellettem alszik, es szeret odabujni hozzam.

A kicsit sem kem kell annyit cipelnem, mint Gabyt annakidejen, o megelekszik ha beleultetem az autos szekbe es onnan kovethet a szemevel, a lenyeg hogy lassa hogy ott vagyok. Termeszetesen hogy ot azert meg olbe is veszem, es ha el akarom altatni hamar akkor eleg ha szorosan magamhoz fogom egy par percre es mindjart elalszik. Reggelenkent ot is magam melle veszem, miutan apu elmegy dolgozni, mi harmasban szunyokalunk meg egy kicsit. Gaby nagyon boldog ha ebredeskor a hugit is ott talalja..

Nalunk Gaby feltekenykedese kisse fura, hiszen ram feltekeny, nem a hugara...o akarja az oleben tartani a tesojat, sokszor ezert van a baj...

Karmocska



Sziasztok, most találtam rá a fórumra, baba- és gyermekhordozási tanácsadó és hordozókendő tanfolyamvezető vagyok, ha igény van rá, bármilyen babahordozással kapcsolatos kérdésben szívesen segítek! Smile

Damara


Moderátor

Orulunk neked Karmocska. Isten hozott.
En orulnek, ha szukseg volna a tanacsaidra, de sajnos egy kicsit lappang errefele a forumozas Crying or Very sad
Azert szivesen latunk akar mas temaban is.

http://www.hannaglow.blogspot.com

Karmocska



Köszönöm szépen. Smile Nem baj, hátha egyszer szükség lesz még itt élet. B.Ú.É.K.! Smile

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.